ISIS UVEBLOCK 50+ SPRAY, 200ML

Producator:

54,60 RON tax incl.

Disponibilitate: In stoc

Cantitate:

Comenzi telefonice: 0374.471.155

Adauga la favorite

send on facebook share on facebook send product to a friend

ISIS UVEBLOCK 50+ SPRAY, 200ML - Spring, Farmacia la Pret Mic

In prezent, gama  UVEBLOCK  este formata din 8 produse dermatologice de ingrijire solara care ofera diferiți factori de protecție și mai multe texturi pentru a satisface nevoile fiecarui tip de piele.

... Citeste mai mult

    Echipele noastre de dezvoltare au lucrat mai bine de 2 ani pentru a gasi cel mai bun echilibru între eficacitatea protecției și nevoile pielii sensibile.

    Produsele din gama UVEBLOCK au fost create pentru a oferi cea mai buna protectie impotriva a 3 tipuri principale de radiații (UVA, UVB și IR) actionand de la suprafata pielii pana la nivel celular.

    Datorita complexului de ingrediente active brevetat "SUNSTRESS PROTECT", dezvoltat de echipa noastra de cercetare și a carui eficacitate a fost dovedita printr-un studiu clinic unic realizat in vivo prin biopsie cutanata la Spitalul Universitar din Nisa, UVEBLOCK  protejeaza pielea prin intermediul a 2 actiuni specifice:

1.La suprafata, datorita combinatiei de filtre solare atent combinate pentru a oferi o protectie optima si cu o atentie deosebita pentru UVA, care induc cancer si imbatranirea pielii.
2. La nivel celular, datorita ectoinei si extract de Sophora Japonica, care mentin si stimuleaza mecanismul natural de aparare al pielii.

FARA ALCOOL. FARA PARFUM. FARA PARABENI. FARA OCTOCRILEN. FARA PHENOXIETANOL.


Beneficii ISIS UVEBLOCK 50+ SPRAY:


UVEBLOCK SPF 50+ Tinted Fluid oferă o protecție foarte ridicată UVA/UVB de spectru larg și luptă împotriva leziunilor celulare induse de razele infraroșii. Formula cu toleranță foarte bună special dezvoltată pentru pielea sensibilă.
- Difuzie ultra-fină (acoperă o suprafață mare)
- Aplicare ușoară
- Nu lasă urme albe
- Non-grasă și non-lipicioasă
Fără parfum . Fără alcool . Hipoalergic . Non-comedogenic . Rezistent la apă . Fotostabil
TESTAT SUB CONTROL DERMATOLOGIC

Ingrediente ISIS UVEBLOCK 50+ SPRAY:

Complex Sunstress protect: combinație optimă de filtre solare UVA/UVB, extract din flori de Sophora Japonica, Ectoina

Mod de utilizare ISIS UVEBLOCK 50+ SPRAY:

Aplicați o cantitate suficientă de produs pe față și corp înainte de expunerea la soare. Reaplicați frecvent după înot, activități sportive sau fricțiuni. Nu pulverizați direct pe față. Evitați contactul cu ochii.

... Citeste mai putin
Produsul ISIS UVEBLOCK 50+ SPRAY, 200ML face parte din categoria Frumusete si ingrijire - Protectie solara - Protectie solara pentru corp - ISIS UVEBLOCK 50+ SPRAY, 200ML Imaginile produselor prezentate pe site pot suferi modificari efectuate de producatori. Spring, Farmacia la Pret Mic face eforturi pentru a mentine informatiile actualizate insa acestea pot avea mici diferente fata de produsele livrate. Va rugam sa ne scrieti pe adresa [email protected] in cazul in care sesizati o diferenta de ambalaj.

Momentan nu sunt pareri. Parerea ta e importanta si pentru ceilalti! Ai folosit acest produs?

Spune-ti parerea

Scrie o parere
ISIS UVEBLOCK 50+ SPRAY, 200ML

ISIS UVEBLOCK 50+ SPRAY, 200ML

Ai nedumeriri sau vrei sa pui o intrebare despre acest produs? Intreaba FARMACISTUL Spring

Utilizam datele tale in scopul trimiterii de comentarii. Pentru a citi mai multe informatii apasa aici.

Protectie pentru corp SPF50

PRODUSE ASEMANATOARE CU ISIS UVEBLOCK 50+ SPRAY, 200ML

newsletter