Se ĂŽncarca...
DERMATOSTAMP
DERMATOSTAMP
Producator: SEBAMED
Data de expirare produs: 30.09.2028

Hidratare intensivă pentru refacerea echilibrului hidric al pielii.

Crema dermatologica pentru fata cu 5% uree Extreme Dry, 50 ml, Sebamed

ĂŽn stoc
Rating:
100% of 100
95,40 Lei

Beneficii Crema dermatologica Sebamed:

  • Hidratare intensivă pentru refacerea echilibrului hidric.
  • Pentru piele foarte uscată cu simptome de usturime, prurit, descuamare, senzație de “piele care strânge”.
  • Pentru pielea agresată prin erodarea componentei lipidice. Pentru afecțiunile care deteriorează starea pielii și ĂŽi diminuează funcția de barieră naturală. Pentru pielea deshidratată. Pentru pielea aspră, cu descuamarea stratului cornos. Fără coloranți, uleiuri minerale, uleiuri de silicon, compuși PEG.
  • Ureea acționează rapid prin hidratarea și calmarea pielii agresate. Extractul de Centella asiatica (Iarba tigrului) susține sinteza de colagen, reface suplețea tenului și ĂŽnlătură ridurile cauzate de uscarea tenului. Pantenolul calmează iritația și susține refacerea pielii. Bisabololul are efect calmant. Efectul keratolitic al ureei conduce la eliminarea scuamelor și la refacerea catifelării pielii.
  • Fără coloranți, uleiuri minerale, uleiuri de silicon, compuși PEG.    

Ingrediente: 

Aqua, Caprylic/Capric Triglyceride, Urea, Glycerin, Tocopheryl Acetate, Glyceryl Stearate, Panthenol, Cetearyl Alcohol, Asiaticoside, Asiatic Acid, Madecassic Acid, Bisabolol, Sodium Carbomer, Parfum, Benzyl Alcohol, Phenoxyethanol, Sodium Benzoate.    

Mod de utilizare:

Aplicați pe pielea curată și uscată, dimineața și seara, masând ușor până la absorbția completă. Pentru rezultate optime, utilizați zilnic.

SKU87899
EAN4103040915849
OTCNu
BrandSEBAMED
LineEXTREME DRY SKIN
BBD30 sept. 2028
Tip produsCrema
Caracteristica produsFara coloranti, Uz extern
Tip cosmeticDematocosmetic
Tip pielePiele uscata, Piele deteriorata, Piele intoleranta
Ingrijorarea taDermatita, Eczema, Hidratare
ActiuneHidratare
Ingredient cosmeticUree
Potrivit pentruAdulti
Scrieti propria recenzie
Numai utilizatorii înregistrați pot adăuga review-uri. Te rugăm să te conectezi sau să îți creezi un cont
Întrebări și răspunsuri despre produs
Fii primul care pune o ĂŽntrebare
Întrebări și răspunsuri despre produs
Produsul Crema dermatologica pentru fata cu 5% uree Extreme Dry, 50 ml, Sebamed face parte din categoriile Frumusete si ingrijire , Ingrijirea tenului si din gama EXTREME DRY SKIN

Imaginile produselor prezentate pe site, forma de prezentare sau ambalajul acestora pot suferi modificari efectuate de producatori, neanunate. Spring Farma face eforturi pentru a mentine informatiile actualizate insa acestea pot avea uneori mici diferente fata de produsele livrate. Va asiguram ca produsele sunt mereu de aceeasi calitate, din surse sigure, direct de la producatori si furnizori autorizati. Va rugam sa ne scrieti pe adresa contact@springfarma.com in cazul in care sesizati diferente fata de produsele cu care v-ati obisnuit. In cazul produselor disponibile in culori/modele multilple ce nu pot fi selectate individual va rugam sa lasati un mesaj cu preferinta la plasarea comenzii, insa disponibilitatea in stoc poate varia si nu este garantata.

*Livrarea gratuită la locker NU se aplică produselor OTC și nici celor care, prin natura lor, se pot deteriora.

Produse populare acum
Crema hidratanta pentru fata A.M. SPF 50, 52ml, CeraVe
Crema hidratanta pentru fata A.M. SPF 50, 52ml, CeraVe
Rating:
90%
78,40 Lei
Ser multifunctional B-Bomb, 30 ml, Geek & Gorgeous
Ser multifunctional B-Bomb, 30 ml, Geek & Gorgeous
Rating:
100%
50,40 Lei
Serum antioxidant pentru ten cu vitamina C 20%, 30ml, Revox
Serum antioxidant pentru ten cu vitamina C 20%, 30ml, Revox
Rating:
100%
30,40 Lei
Fluid hidratant pentru ten cu acid hialuronic 5% Just, 30ml, Revox
Fluid hidratant pentru ten cu acid hialuronic 5% Just, 30ml, Revox
Rating:
100%
30,40 Lei
Crema de fata 72H, Aqua Intense, 40 ml, Rilastil
Crema de fata 72H, Aqua Intense, 40 ml, Rilastil
Rating:
97%
76,40 Lei
Gel de spalare hidratant, 473 ml, CeraVe
Gel de spalare hidratant, 473 ml, CeraVe
Rating:
97%
Pret 46,48 Lei Pret vechi 66,40 Lei
Apa micelara Sensibio H2O, 500 ml, Bioderma
Apa micelara Sensibio H2O, 500 ml, Bioderma
Rating:
100%
78,90 Lei
Gel spumant purifiant Effaclar +M, 200 ml, La Roche-Posay
Gel spumant purifiant Effaclar +M, 200 ml, La Roche-Posay
Rating:
99%
69,40 Lei