Se încarca...
Producator: SIFI

Klimi Baby este un dispozitiv medical indicat pentru igiena zilnica din jurul ochilor copiilor si nou nascutilor si pentru ameliorarea disconfortului in cazurile de ocluzie a ductului lacrimonazal.

Klimi Baby este un servetel steril, moale, de unica folosinta , cu acid hialuronic, calendula si aloe , oferind o actiune de curatare, emolienta si calmanta.
Klimi Baby nu contine parabeni sau parfumuri.

Mod de utilizare:

Spalati bine mainile si deschideti saculetul pentru a scoate servetelul umed. Inchideti ochiul, asezati servetelul pe pleoape si gene si masati usor pana cand intreaga zona a ochiului este curatata temeinic.

In cazul secretiilor persistente saculetul nedeschis poate fi incalzit in apa calda pentru cateva minute, iar servetelul poate fi folosit ca o compresa calda cu masaj usor.
In cazul ocluziei ductului lacrimonazal la copii si nou nascuti Klimi Baby poate fi folosit pentru a efectua un masaj, conform metodie recomandate de medic.
In cazul secretiilor persistente saculetul nedeschis poate fi incalzit in apa calda iar servetelul poate fi folosit ca o compresa calda, cu masaj usor.

Contraindicatii:

Hipersensibilitate la produs sau la oricare din componentele sale.

Klimi Baby, 20 servetele sterile

Indisponibil
Rating:
100% of 100
SKU85653
EAN8027864000443
OTCNu
BrandSIFI
Scrieti propria recenzie
Numai utilizatorii înregistrați pot adăuga review-uri. Te rugăm să te conectezi sau să îți creezi un cont
Întrebări și răspunsuri despre produs
Fii primul care pune o întrebare
Întrebări și răspunsuri despre produs
Produsul Klimi Baby, 20 servetele sterile face parte din categoriile Mama si copilul , Ingrijire bebelusi si copii

Imaginile produselor prezentate pe site, forma de prezentare sau ambalajul acestora pot suferi modificari efectuate de producatori, neanunate. Spring Farma face eforturi pentru a mentine informatiile actualizate insa acestea pot avea uneori mici diferente fata de produsele livrate. Va asiguram ca produsele sunt mereu de aceeasi calitate, din surse sigure, direct de la producatori si furnizori autorizati. Va rugam sa ne scrieti pe adresa contact@springfarma.com in cazul in care sesizati diferente fata de produsele cu care v-ati obisnuit. In cazul produselor disponibile in culori/modele multilple ce nu pot fi selectate individual va rugam sa lasati un mesaj cu preferinta la plasarea comenzii, insa disponibilitatea in stoc poate varia si nu este garantata.

Produse populare acum
Aspirator nazal Batista bebelusului, 1 bucata, Arianna
Aspirator nazal Batista bebelusului, 1 bucata, Arianna
Rating:
100%
26,90 Lei
Ser fiziologic 0.9%, 20 unidoze*5ml, Assista
Ser fiziologic 0.9%, 20 unidoze*5ml, Assista
Rating:
100%
Pret 16,24 Lei Pret vechi 20,30 Lei
Gel spumant ABCDerm, 1L, Bioderma
Gel spumant ABCDerm, 1L, Bioderma
Rating:
98%
83,90 Lei
Crema antiseptica, 250 g, Sudocrem
Crema antiseptica, 250 g, Sudocrem
Rating:
92%
42,40 Lei
Unguent impotriva iritatiilor de scutec Bepanthen 5%, 100 g, Bayer
Unguent impotriva iritatiilor de scutec Bepanthen 5%, 100 g, Bayer
Rating:
99%
52,40 Lei